Lotniska w UK mają mieć wojskową ochronę przed dronami

0
42

Wszystkie główne lotniska w Wielkiej Brytanii są, lub wkrótce będą wyposażone w wojskowe urządzenia przeciw dronom.

Po ostatnich wydarzeniach na lotniskach Gatwick i Heathrow rząd zalecił wszystkim brytyjskim lotniskom zakup i instalację urządzeń antydronowych.

W grudniu na Gatwick przez trzy dni na przemian zawieszano i wznawiano loty po spostrzeżeniu drona, a zakłócenia dotknęły 140 tys. pasażerów. Zaledwie kilka tygodni po incydencie na Gatwick, podobna sytuacja wystąpiła na lotnisku Heathrow, choć tu samoloty zostały uziemione na nieco ponad godzinę.

Po tych wydarzeniach minister obrony Gavin Williamson powiedział, że władze lotnisk muszą zainwestować w technologię antydronową.

Wojskowy sprzęt antydronowy został już zainstalowany na niektórych lotniskach w Wielkiej Brytanii i jest to system, który może wykrywać, śledzić i uziemiać drony. Po chaosie z zeszłego miesiąca został zainstalowany m.in. na dachu terminalu South Gatwick, a lotnisko zainwestowało w ochronę przeciw dronom 5 mln funtów.

Rząd pracuje również nad wprowadzeniem tej technologia w innych krytycznych infrastrukturach, takich jak więzienia, elektrownie i obiekty wojskowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here