Londyn: Policja ostrzelała samochód, który staranował pojazd ambasador Ukrainy

0
196

Londyńska policja ostrzelała samochód, który przed ambasadą ukraińską w zachodnim Londynie, celowo wjechał w samochód ambasador Ukrainy.

W oświadczeniu wydanym przez Ambasadę Ukrainy w Wielkiej Brytanii czytamy, że w sobotę rano, w pusty samochód ambasadora tego kraju w UK, celowo uderzył inny pojazd.

Na miejsce zdarzenia, w okolicy Holland Park, zostali wezwani funkcjonariusze, którzy próbowali zablokować pojazd, ale ten kolejny raz wjechał w zaparkowany samochód ambasadora. Potrącił również kilku funkcjonariuszy, co spowodowało, że policja była zmuszona w odpowiedzi otworzyć ogień do pojazdu napastnika.

Policji udało się w końcu aresztować 40-letniego mężczyznę, który po krótkiej wizycie w szpitalu został przewieziony na jeden z posterunków w centrum Londynu. Aresztowany mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń, a samo zdarzenie nie jest traktowane przez policję jako powiązane z terroryzmem.

Ambasador Natalia Galibarenko nie przebywała w ambasadzie w trakcie incydentu. Nie ucierpiał również nikt z pracowników ambasady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here