Lloyds Bank stworzy 2 tys. nowych miejsc pracy

0
92
Lloyds Bank | Foto: Money Bright / Flickr

Jeden z największych brytyjskich banków planuje stworzyć 2 tys. nowych miejsc pracy, w ramach wartego 3 mld funtów projektu cyfryzacji.

Projekt, którego plany Lloyds Banking Group ma ogłosić jeszcze w tym tygodniu, zakłada zredukowanie o 6 tys. istniejących stanowisk i stworzenie 8 tys. nowych. Powstanie zatem 2 tys. całkiem nowych miejsc.

Reorganizacja jest częścią 3-miliardowego projektu, mającego na celu digitalizację infrastruktury i zakresu usług oferowanych klientom w ramach operacji bankowych, ubezpieczeniowych i emerytalnych.

6 tysięcy istniejących miejsc pracy, które zostaną zlikwidowane, będzie pochodzić z wielu różnych obszarów Lloydsa, w tym z działu bankowości korporacyjnej, czy bankowości detalicznej.

8 tysięcy nowych stanowisk ma koncentrować się na obszarach cyfrowej ekspansji firmy, odzwierciedlając zmiany zachodzące w całym sektorze bankowym.

Związki zawodowe zostały poinformowane o planach, które dotyczą 6 tysięcy likwidowanych stanowisk, ale osoby na tych pozycjach będą miały możliwość ubiegania się o jedno z nowych stanowisk.