Licznik morderstw w Londynie już bije. Dwie ofiary w Nowy Rok

0
3582
Foto: london999feed / Twitter

Londyn zamknął 2018 rok z ponad 130 ofiarami morderstw, co jest najwyższym poziomem w brytyjskiej stolicy od dekady. Niestety nie zapowiada się aby rok 2019 miał być inny.

Już w pierwszy dzień roku doszło do dwóch brutalnych ataków z użyciem noża, a także strzelaniny, w których śmierć poniosły dwie osoby, a cztery inne trafiły do szpitala.

Śmierć ochroniarza 

Około godziny 5:30 rano doszło do ataku na ochroniarzy przed klubem nocnym przy Park Lane na West Endzie, gdzie odbywała się prywatna impreza. Według ustaleń policji grupa mężczyzn próbowała dostać się do lokalu, ale nie zostali wpuszczeni przez pracowników ochrony.

Mężczyźni zaatakowali wówczas ochroniarzy, z których jeden został śmiertelnie pchnięty nożem, a dwóch innych w wieku 37 i 29 lat zostało ciężko rannych. Ranna została także 29-letnia kobieta, która starała się pomóc mężczyznom.

Atak na kobietę w Southwark

Zaledwie godzinę wcześniej policja została wezwana na John Ruskin Street w dzielnicy Camberwell w Southwark, gdzie 30-kilkuletnia kobieta została znaleziona z ranami kłutymi.

Niestety pomimo wysiłków ratowników, około godziny 4:50 kobieta zmarła na skutek odniesionych obrażeń.

Na miejscu aresztowano 34-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut zabójstwa i został przewieziony na posterunek policji w południowym Londynie, gdzie pozostaje w areszcie.

Strzelanina w Hackney

Mniej więcej w tym samym czasie młoda kobieta została postrzelona w klubie nocnym 588 przy Kingsland Road w Hackney.

Przybyli na miejsce policjanci i ratownicy z LAS zastali 20-kilkuletnią kobietę z raną postrzałową nogi, którą po opatrzeniu na miejscu zdarzenia została zabrana do szpitala. Na szczęście jej obrażenia nie zagrażają życiu.

Policja nie dokonała jeszcze żadnych zatrzymań, ale śledztwo jest na wstępnym etapie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here