Książę Harry dostał odszkodowanie od agencji prasowej

0
171

Książę Sussex zaakceptował odszkodowanie i przeprosiny od agencji prasowej, która z helikoptera robiła zdjęci jego domu w Cotswolds.

Sprawa dotyczy zdjęć wykonanych w styczniu tego roku przez agencję prasową Splash News and Picture Agency. W sprawie skierowanej do sądu prawnicy księcia podkreślali, że agencja naruszyła “znacząco” jego bezpieczeństwo, poprzez ujawnienie szczegółowego rozkładu pomieszczeń i wnętrza m.in. salonu, jadalni i jednej z sypialni.

Dom w Oxfordshire, który jest wynajmowany od prywatnego właściciela został wybrany właśnie ze względu na wysoki poziom prywatności. Jest położony w odosobnieniu i otoczony przez okoliczne farmy, a na tym właśnie zależało księciu i jego żonie Meghan.

Niestety po opublikowaniu zdjęć w największych brytyjskich gazetach, Harry i Meghan musieli wyprowadzić się z rezydencji i obecnie mieszkają w Frogmore Cottage przy zamku Windsor.

Agencja Splash powiedziała w oświadczeniu, że popełniła „błąd w ocenie”, którego już nie powtórzy i przeprosiła księcia i księżną Sussex za “cierpienie, które spowodowaliśmy”. Wypłaciła również księciu odszkodowanie za wyrządzone szkody. Jego wysokość nie została podana do publicznej wiadomości, ale wiadomo, że było “znaczne”.

Pałac Buckingham powiedział, że książę „uznaje i przyjmuje z zadowoleniem formalne przeprosiny” ze strony agencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here