Kandydat na premiera Wielkiej Brytanii przyznał się do zażywania narkotyków

0
179
Michael Gove | Foto: Chatham House / CC BY 2.0

Jeden z kandydatów na przywódcę Partii Konserwatywnej a w konsekwencji premiera Wielkiej Brytanii, Michael Gove, przyznał, że w młodości brał kokainę.

Michael Gove, jeden z liderów wyścigu po przywództwo Torysów, powiedział w rozmowie z Daily Mail, że „głęboko żałuje „ kilkukrotnego zażywania kokainy” w młodości. Minister środowiska powiedział, że zażywał ten narkotyk 20 lat temu, co nazwał „pomyłką”.

„Brałem narkotyki kilkukrotnie podczas imprez towarzyskich ponad 20 lat temu” – powiedział w rozmowie z gazetą Gove, dodając – „Byłem wtedy młodym dziennikarzem. To był błąd. Patrzę wstecz i myślę, że nie powinienem był tego robić ”.

Gove stwierdził, że “błędy przeszłości” nie powinny go dyskwalifikować w walce o stanowisko po Theresie May, która w piątek ustąpiła ze stanowiska przywódcy Partii Konserwatywnej.

Minister środowiska to nie jedyny kandydat, który przyznał się do zażywania narkotyków. Minister rozwoju międzynarodowego Rory Stewart, przeprosił niedawno za palenie opium na weselu 15 lat temu, a minister spraw zagranicznych Jeremy Hunt przyznał się do picia napoju z marihuaną.

Również główny kandydat na stanowisko premiera, Boris Johnson, miał mieć w przeszłości kontakt z kokainą, ale stwierdził, że właściwie to jej nie wziął, bo zrobił to niewłaściwie i kichnął.

W wyścigu po fotel lidera Partii Konserwatywnej startuje dwunastu kolegów i koleżanek premier May z partii. Nominacje dla kandydatów Torysi będą mogli składać od 10:00 rano do 17:00 w poniedziałek 10 czerwca.

13 czerwca odbędzie się głosowanie, a do 20 czerwca wyłonieni zostaną dwaj główni kandydaci. Ostatecznego zwycięzce, a w konsekwencji przyszłego premiera, poznamy 22 lipca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here