Już 100 osób zginęło w tym roku w Wielkiej Brytanii w atakach z użyciem noża

0
131

Choć ilość morderstw z użyciem noża w Wielkiej Brytanii nieznacznie spada, to wciąż są to zatrważające liczby. W tym tygodniu licznik dobił już do setki.

BBC postanowiło podsumować morderstwa jakich dokonano z użyciem noża w Wielkiej Brytanii w tym roku. Okazuje się, że licznik tego typu zbrodni dobił właśnie do 100, co oznacza, że co 1.45 dni w Anglii i Walii dochodzi do jednego śmiertelnego pchnięcia nożem. Gdyby ten trend utrzymał się przez resztę roku, całkowita liczba za rok 2019 byłaby niższa niż 285 przypadków odnotowanych w zeszłym roku.

Pierwszą osobą, która zginęła w ataku z użyciem noża była 33-letnia Charlotte Huggins, która zmarła w Londynie zaledwie kilka godzin po tym, jak świętowała początek nowego roku. Z kolei 14 maja w Middlesbrough śmiertelnie pchnięty nożem został 32-letni John Lewis. Stał się tym samym setną ofiarą tego typu morderstwa.

Najstarszą osobą, która zginęła w ten sposób w tym roku jest 80-letnia Barbara Heywood, która została zaatakowana w marcu w swoim domu w Bolton. Najmłodszą z kolei jest 14-letni Jaden Moodie, który został śmiertelnie dźgnięty w styczniu we wschodnim Londynie. Zdecydowana większość ofiar jest jednak przed trzydziestym rokiem życia i w przeważającej większości są to mężczyźni.

Spośród regionów kraju najwięcej, bo aż trzydzieści z tych stu morderstw miało miejsce w Londynie, dziesięć odnotowano w Greater Manchester, a osiem w West Midlands.

Policja dokonała aresztowań w 96 przypadkach, a w 86 z nich zatrzymanym postawiono zarzuty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here