Harry i Meghan ogłosili jakie imię będzie nosiło ich pierwsze dziecko

0
4281
Foto: Chris Allerton / SussexRoyal

Koniec z zakładami u bukmacherów dotyczących pierwszego dziecka księcia i księżnej Sussex. Siódmy w kolejce do tronu, najmłodszy wnuk królowej Elżbiety II otrzymał oficjalne imiona.

“Książę i księżna Sussex mają przyjemność ogłosić, że nazwali swoje pierworodne dziecko: Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Tego popołudnia Ich Królewskie Wysokości przedstawiły Jej Wysokości Królowej, jej ósmego prawnuka na zamku w Windsorze. Książę Edynburga i matka księżnej byli również uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu” – czytamy na oficjalnym koncie Sussex Royal na instagramie.

Kilka godzin przed ogłoszeniem imion, książęca para pokazała chłopczyka światu podczas krótkiej rozmowy z mediami w St George’s Hall na zamku w Windsorze.

Foto: Chris Allerton / SussexRoyal

U bukmacherów najwyżej notowane były imiona Arthur, James i Philip, a Archie nie znajdował się nawet w pierwszej dziesiątce.

Pierwsze dziecko Harry’ego i Meghan przyszło na świat 6 maja o godzinie 5:26 czasu brytyjskiego. Pałac Buckingham poinformował, że dziecko ważyło 7 funtów 3 uncje (około 3,2 kg), a książę Harry był obecny podczas narodzin.

Chłopczyk jest siódmy w kolejce do tronu, za księciem Walii Karolem, księciem Cambridge Williamem i jego dziećmi – księciem Jerzym, księżniczką Charlotte i księciem Ludwikiem, oraz oczywiście księciem Harrym. Jest również ósmym prawnukiem królowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here