Dziennikarz BBC zwolniony za rasistowski wpis o Royal Baby

0
290

BBC zwolniło Danny’ego Bakera, dziennikarza radiowego, który opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie elegancko ubranej pary i szympansa, podpisując je jako “Royal Baby opuszcza szpital”.

Wpis Bakera miał być komentarzem do narodzin syna księcia Harry’ego i księżnej Meghan – Archiego Harrisona Mountbatten-Windsora. Dziennikarz zarzeka się, że miał to być żart z rodziny królewskiej i nie miał na myśli wyśmiewania afrykańskich korzeni księżnej Sussex.

Gdy jednak zwrócono mu uwagę, że jego wpis został odebrany jako rasistowski, Baker usunął wpis i przeprosił za swój komentarz, oświadczając, że był on “głupi i bezmyślny”.

Niedługo potem Baker zamieścił kolejny wpis, tym razem informując o swoim zwolnieniu przez BBC:

„Właśnie zostałem zwolniony z @bbc5live. Dla porządku, to był zawsze czerwony sos” (odniesienie do gry jaką prowadził Baker ze swoimi gośćmi w programie).

Baker przeprosił również w innym wpisie samego małego księcia Archiego.

Rzecznik BBC komentując zwolnienie Bakera powiedział, że wpis dziennikarza był “poważnym błędem oceny sytuacji”, dodając, ze “Danny jest świetnym radiowcem, ale nie będzie już dłużej prowadził u nas swojego programu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here