Dzieci najbardziej narażone na pchnięcie nożem w drodze ze szkoły

0
179

Według nowych badań, dzieci mogą być najbardziej narażone na atak z użyciem noża, gdy wracają ze szkoły do domu, podczas gdy dorośli padają ofiarami takich ataków około północy.

Z badania przeprowadzonego przez czasopismo BMJ Open wynika, że ​​dzieci są bardziej narażone na atak z użyciem noża między godziną 16:00 a 18:00, a napady z udziałem młodych ofiar są bardziej prawdopodobne w pobliżu domu i szkoły.

W badaniu wykorzystano dane pochodzące od 1824 osób w wieku poniżej 25 lat, które w ciągu ostatnich 11 lat doznały rany kłutej i były leczone w londyńskim centrum urazowym.

Wśród badanych osób 172 to dzieci poniżej 16-go roku życia, 861 było w wieku od 16 do 19 lat, a 791 w wieku od 20 do 24 lat.

Badania uwidoczniły też jaki wpływ ma miejsce zamieszkania i status społeczny ofiar. Niemal trzy czwarte (71%) ofiar pochodziło z biedniejszych dzielnic, a z bogatszych obszarów zaledwie 1%.

Wśród dzieci do ataków najczęściej dochodziło między godziną 16.00 a 18.00, co stanowiło 22% wszystkich przypadków. Wśród dorosłych osób przed 25 rokiem życia, w tych godzinach dochodziło ataków w 11% przypadków, ale największy odsetek ataków miał miejsce tuż po północy.
Autor raportu, Karim Brohi, powiedział: “W drodze między szkołą a domem dzieci są narażone na przemoc na bardzo wysokim poziomie, niezależnie od tego, czy są bezpośrednio w nią zaangażowane, czy też dotyczy to ich przyjaciół lub kolegów z klasy. Badania wskazują, że jest to codzienność na ulicach Londynu”.
Raport sugeruje również, aby zacząć edukację w celu ograniczenia przemocy już na poziomie szkoły podstawowej.
W Londynie tylko w tym roku doszło do 119 morderstw, a większość z nich dokonano właśnie z użyciem noża.