Dwóch pracowników Network Rail śmiertelnie potrąconych przez pociąg

0
302
Foto: Aled Llywelyn

Dwóch pracowników Network Rail zginęło po tym, jak zostali potrąceni przez pociąg w pobliżu Port Talbot w południowej Walii. Według policji nie słyszeli nadjeżdżającego pociągu.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w środę rano na linii Swansea – London Paddington. O 9:29 pociąg należący do Great Western Railway, który przewoził pasażerów ze Swansea do Cardiff zatrzymał się nieopodal Port Talbot, a maszynista zgłosił potrącenie trzech osób.

Inspektor Andy Morgan z policji w Cardiff powiedział, że 58-letni mężczyzna z North Connelly i 64-letni mężczyzna z Kenfig Hill zmarli na miejscu zdarzenia. Trzeci z mężczyzn nie został ranny ale wymagał pomocy medycznej z powodu szoku.

„Informacje zgromadzone na wstępnym etapie dochodzenia sugerują, że dwaj mężczyźni, którzy zginęli, nosili w tym czasie ochraniacze na uszy i nie słyszeli zbliżającego się pociągu” – powiedział Morgan.

Wiadomo również, że nie powiadomiono sygnalisty robót kolejowych, przez co maszynista nie był świadomy obecności robotników na swojej trasie.

Pasażerów pociągu ewakuowano po dwóch godzinach do zastępczych środków transportu.

W środę ukazał się również rządowy raport dotyczący wypadków śmiertelnych wśród pracowników w Wielkiej Brytanii, z którego wynika, że 147 osób poniosło śmierć w trakcie pacy w latach 2018–2019.

Najniebezpieczniejszym przemysłem było rolnictwo gdzie w danym okresie zginęły 32 osoby. 30 śmiertelnych wypadków odnotowano w budownictwie, 26 w produkcji i 18 w sprzedaży, hotelarstwie i naprawie samochodów. W wyniku uderzenia przez poruszający się pojazd zmarło w latach 2018-2019 30 osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here