Dwóch Polaków z zarzutem zachęcania do ataku na księcia Harry’ego

0
324

Dwóm nastoletnim neonazistom grozi wieloletnie więzienie za zachęcanie do aktów terroru w tym do przeprowadzenia ataku na księcia Harry’ego.

19-letni Michał S., student z Polski mieszkający w Leeds i studiujący na Uniwersytecie w Portsmouth, przyznał się do wspierania terroryzmu, rozpowszechniania publikacji terrorystycznych i posiadania materiałów o charakterze terrorystycznym.

Michał S. i jego współpracownik, 18-letni Oskar D.-K., byli członkami SonnenKrieg Division, brytyjskiego ramienia amerykańskiej neonazistowskiej grupy terrorystycznej, odpowiedzialnej m.in. za morderstwo homoseksualnego nastolatka.

Sonnenkrieg Division, jest odpowiedzialna m.in. za przygotowanie materiałów nawołujących do zabójstwa księcia Harry’ego, za to, że poprzez ślub z Meghan Markle stał się “zdrajcą rasy”. Grupa sympatyzuje także z norweskim masowym mordercą Andersem Breivikiem.

Para nastolatków została aresztowana 6 grudnia 2018 roku w związku z materiałami opublikowanymi na trzech kontach w mediach społecznościowych, w których nawoływali do ataku na księcia Harry’ego. Jednym z takich materiałów było zdjęcie księcia Sussex na tle swastyki, z pistoletem wycelowanym w głowę i hasłem: „Do zobaczenia, zdrajco rasy!”.

We wtorek, sędzia Rebecca Poulet, przyznała obydwu oskarżonym kontynuację warunkowego zwolnienia za kaucją do 17 czerwca, kiedy to zostanie ogłoszony wyrok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here