Dron uziemił samoloty na lotnisku Heathrow

0
254

Loty na Heathrow zostały wstrzymane na ponad godzinę z powodu drona, którego zauważono w pobliżu lotniska.

Zaledwie w kilka tygodni po incydencie na lotnisku Gatwick, w którym po spostrzeżeniu drona przez trzy dni na przemian zawieszano i wznawiano loty, podobna sytuacja wystąpiła na lotnisku Heathrow.

Londyńska policja potwierdziła, że ​​otrzymała zgłoszenie krótko po godzinie 17.00 we wtorek 8 stycznia i bada sprawę.

Na zaistniałą sytuację zareagował także minister Transportu Chris Grayling, który powiedział, że wojsko “przygotowuje się do rozmieszczenia sprzętu używanego wcześniej na lotnisku Gatwick, jeśli okaże się to konieczne”.

Na filmie opublikowanym w serwisach społecznościowych przez jednego z pasażerów, nad pasem startowym pojawia się czerwone migające światło. Nie wiadomo co jest źródłem tego światła, ale może to być właśnie wspomniany dron.

Około godziny 18.20 zdecydowano się wznowić loty o czym na oficjalnym koncie na Twitterze poinformowało lotnisko Heathrow.

W związku z ostatnimi wydarzeniami na lotniskach w UK, planowane jest zwiększenie strefy zakazu lotów dla dronów w rejonie lotnisk. Taka strefa zostanie przedłużona do około 5 km z obowiązującego obecnie 1 km.

Użytkownicy dronów mogą zostać ukarani grzywną lub nawet karą więzienia, jeśli kierowany przez nich dron naruszy te strefy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here