Ciało mężczyzny wyłowione z Tamizy. Policja ostrzega mieszkańców Londynu

0
334

Londyńska policja ostrzega mieszkańców brytyjskiej stolicy, że kąpiel w Tamizie może być wyjątkowo niebezpieczna.

Od wtorku w Londynie prowadzone są poszukiwania trzech mężczyzn, którzy zaginęli na początku tygodnia na Tamizie. W środę policja wydobyła z rzeki w pobliżu Wapping ciało jednego z nich.

Inspektor Stuart Simpson z londyńskiej Jednostki Wodnej Policji potwierdził, że jest to 23-letni Shadwell Basin, który według informacji uzyskanych od rodziny miał udać się we wtorek popływać w londyńskiej rzece.

Wciąż trwają poszukiwania dwóch kolejnych osób, które weszły do wody na Waterloo Bridge o 20:30 i niedaleko Kingston High Street o 20:35.

Policja ostrzega, że woda może wydawać się ciepła przy brzegu, ale im dalej tym jest zimniejsza, a prądy silniejsze, co zwiększa ryzyko utonięcia.

Royal National Lifeboat Institution (RNLI) również ostrzega przed wchodzeniem do Tamizy, której silne prądy mogą porwać człowieka w kilka sekund po wejściu do wody.

„Nie warto ryzykować. Znajdź bezpieczne kąpielisko lub basen i ciesz się ciepłą pogodą. Nie chcemy, aby więcej rodzin i przyjaciół straciło bliskich, kiedy jest to tak łatwe do uniknięcia” – powiedział Neil Withers z RNLI.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here