Burmistrz Londynu Sadiq Khan ma całodobową ochronę policyjną

0
130
Sadiq Khan | Foto: Lee / Flickr

Burmistrz Londynu Sadiq Khan przyznał, że ma 24-godzinną ochronę policji. Ma to związek z pogróżkami jakie miał otrzymywać w mediach społecznościowych.

Sadiq Khan powiedział w rozmowie z gazetą The Times, że po serii gróźb w mediach społecznościowych, ma zapewnioną całodobową ochronę policyjną.

Burmistrz Londynu miał otrzymać w przeciągu trzech miesięcy 237 gróźb pod swoim adresem, a Urząd Miasta skierował w tym okresie na policję 17 doniesień.

Khan powiedział, że poziom ataków na jego osobę wzrósł od referendum w sprawie Brexitu w 2016 r., ale nie wini za ten wzrost zwolenników wyjścia z Unii Europejskiej. Burmistrz przyznał również, że obawia się, że sprawy mogą potoczyć się tak jak w przypadku Jo Cox (posłanka z ramienia Partii Pracy, która została zamordowana w 2016 roku przez skrajnie prawicowego aktywistę).

Groźby otrzymują również parlamentarzyści, którzy głosowali przeciwko umowie brexitowej wynegocjowanej przez Theresę May. Wśród nich są m.in. Lloyd Russell-Moyle z Partii Pracy, który został zaatakowany na ulicy i nazwany „zdrajcą”, oraz posłanka Change UK Anna Soubry, która przyznała, że grożono jej śmiercią.

Ankieta przeprowadzona w zeszłym roku przez Uniwersytet w Londynie wykazała, że ​​jeden na 12 parlamentarzystów wybranych w wyborach powszechnych w 2017 roku doznał ataków fizycznych więcej niż raz, a 60% obawia się o swoje zdrowie i życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here