Brytyjskie wojsko gromadzi zapasy na wypadek Brexitu “bez umowy”

0
522

W brytyjskich bazach wojskowych w kraju, oraz na Gibraltarze, Cyprze i Falklandach, rozpoczęło się gromadzenie zapasów na wypadek Brexitu “bez umowy”.

Wielka Brytania zaczęła gromadzić żywność, paliwo, części zapasowe i amunicję w bazach wojskowych m.in. na Gibraltarze, Cyprze i Falklandach na wypadek, gdyby kraj opuścił Unię Europejską bez porozumienia.

W Zjednoczonym Królestwie zaplanowano również dodatkowe dostawy w celu zmniejszenia ryzyka, że ​​siły zbrojne nie będą miały wystarczających środków do prowadzenia działań.

Jak donosi SkyNews, dowódcy brytyjskich baz wojskowych wydali co najmniej 23 miliony funtów na coś, co określa się mianem “kupowania z wyprzedzeniem” i jest to część “Operacji Yellowhammer”.

“Operacja Yellowhammer” to nazwa kodowa wprowadzonego przez rząd planowania awaryjnego, na wypadek opuszczenia UE bez porozumienia i ma na celu zmniejszenie zakłóceń w dostawach, które mogą być spowodowane problemami w ruch granicznym.

Zapasy żywności i sprzętu są dostarczane głównie do baz znajdujących się poza głównym terytorium Wielkiej Brytanii jak Falklandy w pobliżu Argentyny i znajdująca się przy granicy z Hiszpanią baza wojskowa na Gibraltarze.

Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską 29 marca 2019 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here