Brytyjscy żołnierze strzelali do zdjęcia lidera opozycji. Armia wszczęła śledztwo

0
164

W sieci pojawiło się nagranie, na którym brytyjscy żołnierze stacjonujący w Afganistanie ćwiczą strzelanie do plakatu z wizerunkiem lidera Laburzystów Jeremy’ego Corbyna.

Na opublikowanym w sieci filmie widać czterech żołnierzy z oddziałów spadochronowych brytyjskiej armii, którzy oddają strzały w kierunku zdjęcia Jeremy’ego Corbyna. Według wstępnych ustaleń nagranie powstało w Kabulu, a następnie zostało zamieszczone w serwisie społecznościowym Snapchat, skąd udostępniono je na inne serwisy.

Armia poinformowała wczoraj, że wszczęto dochodzenie w sprawie nagrania, po wcześniejszym potwierdzeniu przez Ministerstwo Obrony, że wideo jest autentyczne.

“To zachowanie jest absolutnie nieakceptowalne i nie spełnia wysokich standardów, których oczekujemy w armii” – czytamy w oświadczeniu armii.

Żołnierze 3 batalionu, Pułku Spadochronowego przedstawieni na filmie służą w Afganistanie, ale ich zmiana dobiega końca i wkrótce mają wrócić do kraju. Na filmie żołnierzy ćwiczą na strychu zaadoptowanym na strzelnicę i używają pocisków z farbą, a nie ostrej amunicji.

Na koniec nagrania widać zbliżenie na głowę lidera opozycji, w której widać wiele dziur. Wideo jest opatrzone podpisem „zadowolony z tego”.

Sam Jeremy Corbyn komentując nagranie powiedział: „Oczywiście jestem zszokowany, że stało się coś takiego. Mam nadzieję, że Ministerstwo Obrony przeprowadzi dochodzenie w tej sprawie i dowie się, jak do tego doszło i kto to zrobił”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here