Brytyjczycy wydają miliardy funtów na przygotowania do Brexitu “bez umowy”

0
358

Jak dowodzą najnowsze badania Brytyjczycy przygotowujący się do wyjścia z UE bez porozumienia wydali już 4 miliardy funtów na żywność, leki i inne niezbędne rzeczy.

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez dostawcę usług finansowych Pemium Credit wskazują, że co piąty mieszkaniec Wielkiej Brytanii wydał około 380 funtów na przygotowanie do bezumownego wyjścia kraju z Unii Europejskiej.

Ankieta wykazała również, że 800 tys. osób wydało ponad 1 000 funtów na gromadzenie zapasów przed terminem Brexitu, czyli 31 października.

Podobne badania przeprowadzono przed oryginalnym terminem Brexitu (29 marca 2019r.). Wówczas 17 procent mieszkańców Zjednoczonego Królestwa wydało trochę więcej, bo 4,6 mld funtów na gromadzenie zapasów.

Spośród tych osób, 74 procent stwierdziło, że zrobiło to w przypadku żywności, 50 procent gromadziło lekarstwa dla siebie, 46 procent kupiło zapas napoi, a 43 procent zgromadziło dodatkowe lekarstwa dla członków rodziny.

Premier Boris Johnson wielokrotnie podkreślał, że do 31 października Wielka Brytania wyjdzie z UE, z umową lub bez. Wiele firm prognozuje olbrzymie problemy z dostawami jeśli w Halloween Wielka Brytania opuści Wspólnotę bez porozumienia handlowego.

W związku z tym przedsiębiorcy również decydują się na przygotowanie zapasów na wypadek Brexitu “bez umowy”. W ubiegłym tygodniu szef Pets At Home ujawnił, że firma gromadzi karmę dla zwierząt wartą 8 milionów funtów. Zapasy gromadzi również sieć Pizzerii Dominos.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here