Brytyjczycy najczęściej upijającą się nacją na świecie

0
168
Foto: bridgesward / pixabay

Zgodnie z najnowszymi badaniami, obywatele Wielkiej Brytanii upijają się częściej niż jakakolwiek inna nacja na świecie.

W ankiecie przeprowadzonej przez brytyjskich naukowców, pod przewodnictwem profesora Adama Winstocka, w okresie pomiędzy 29 października i 30 grudnia ubiegłego roku, udział wzięło 5 400 Brytyjczyków i 120 000 osób na całym świecie.

Brytyjczycy informowali w niej, że upijali się średnio 51,1 razy w ciągu 12 miesięcy, a więc prawie raz w tygodniu, wyprzedzając tym samym takie kraje jak USA, Kanada, czy Australia.

W badaniu odnotowano ogólną tendencję spadkową poziomu spożywania alkoholu w Wielkiej Brytanii, a także wzrost abstynencji, w szczególności wśród młodych dorosłych osób. Raport z przeprowadzonego badania wskazuje także, że choć mniej osób przyznało się do picia alkoholu, to wiele z nich robi to w sposób potencjalnie szkodliwy.

Badanie wykazało również, że Wielka Brytania zajmuje drugie miejsce (za Australią) pod względem liczby osób, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy wymagały pomocy medycznej po wypiciu alkoholu (3%).

Upijający się Brytyjczycy w mniejszym stopniu żałowali swojego nadużywania alkoholu (18,5%), w porównaniu ze średnią na świecie (20%).

Obecne wytyczne NHS mówią, że nie ma „bezpiecznego” poziomu picia, oraz, że mężczyźni i kobiety nie powinni regularnie pić więcej niż 14 jednostek alkoholu tygodniowo, co równa się około sześciu litrom piwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here