British Steel na skraju bankructwa. Zagrożonych jest 25 tys. miejsc pracy

0
302

Drugi co do wielkości producent stali w Wielkiej Brytanii znajduje się na krawędzi bankructwa. Jeśli firma nie otrzyma wsparcia od rządu, pracę może stracić 25 tysięcy osób.

Jak donosi serwis Sky News, British Steel, jego pożyczkodawcy i rząd brytyjski przygotowują się do ogłoszenia niewypłacalności spółki w przeciągu 48 godzin.

Administratorem upadłości ma oficjalnie zostać w środę mianowana firma EY, chyba że umowa dotycząca wsparcia ze strony rządu zostanie zawarta do wtorkowego popołudnia.

Fiasko rozmów i brak zawarcia porozumienia spowoduje upadek British Steel i zwolnienie ponad 4000 osób w potężnej hucie w Scunthorpe, redukcję zatrudnienia w innych zakładach, a zagrożonych może być nawet 20 tys. miejsc pracy w łańcuchu dostaw.

Początkowo firma zabiegała o 75 mln funtów, ale kwota została zredukowana do 30 mln po tym, jak akcjonariusze i wierzyciele zdecydowali się dofinansować spółkę.

Jeśli rozmowy ostatniej szansy zawiodą, to bankructwo stanie się faktem, a upadek tak dużego pracodawcy w Lincolnshire, byłoby wstrząsającym ciosem zarówno dla lokalnej gospodarki, jak i dla przemysłu krajowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here