Bezrobocie w Wielkiej Brytanii najniższe od 45 lat

0
124

Bezrobocie w Wielkiej Brytanii spadło w pierwszych trzech miesiącach tego roku do 3,8%. To najniższy poziom od końca 1974 r.


Jak wynika z oficjalnych danych ONS (Urząd Statystyczny), bezrobocie w Wielkiej Brytanii w pierwszych trzech miesiącach tego roku, było najniższe od blisko 45 lat.

Ilość osób sklasyfikowanych jako bezrobotne spadła w analizowanym okresie o 65 tys., osiągając poziom 1,3 miliona osób. O 99 tys. wzrosła też łączna liczba zatrudnionych osób w wieku 16 lat i wzwyż.

Nieznacznie spowolnił jednak wskaźnik rocznego wzrostu wynagrodzeń. O ile w ciągu trzech miesięcy do lutego wynosił 3,4%, to w ciągu trzech miesięcy do marca spadł do 3,3%.

Eksperci przyznają, że są zaskoczeni faktem, że brytyjski rynek pracy nadal rośnie w siłę pomimo niepewności związanej z Brexitem. Wskazują równocześnie, że wzrost zatrudnienia jest odzwierciedleniem tego, że firmy zdecydowały się zatrudnić więcej pracowników, zamiast angażować się w długoterminowe inwestycje.

Wskazują również, że po długim okresie nieustannego wzrostu zatrudnienia, jego tempo wydaje się spowalniać, ze względu na mniejszą dostępność pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here