Bartłomiej Drągowski może trafić do Southampton za 10 mln euro

0
127
Bartłomiej Drągowski

Bramkarz Fiorentiny i młodzieżowej reprezentacji Polski, Bartłomiej Drągowski, może wkrótce dołączyć do Jana Bednarka i zostać zawodnikiem Southampton.

Bartłomiej Drągowski ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Empoli, które głównie dzięki niemu do ostatniej chwili liczyło się w walce o utrzymanie. Klub jednak spadł, a polski bramkarz ma wrócić do Fiorentiny.

Jednak postawa Drągowskiego w rundzie wiosennej Serie A była tak dobra, że zaczęły się nim interesować kluby z wyższej półki. W ostatnim czasie był łączony z Romą, ale wszystko wskazuje na to, że od nowego sezonu może zagrać w Premier League.

Jak donosi Przegląd Sportowy, który powołuje się na włoskiego dziennikarza Alfredo Pedulla, Święci z Southampton chcą zaoferować Fiorentinie za Polaka aż 10 milionów euro plus bonusy.

Gdyby okazało się to prawdą, to Fiorentina zarobiła by na nim czterokrotnie więcej niż musiała na niego wydać. 21-letni bramkarz do Fiorentiny trafił latem 2016 roku za 2,5 miliona euro z Jagiellonii Białystok.

W Anglii Drągowski miałby ułatwioną aklimatyzację. W Southampton gra już bowiem Jan Bednarek, a za miedzą w Bournemouth bramkarzem jest Artur Boruc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here