Kanclerz Niemiec: Jeśli UK nie zachowa swobody przepływu dla obywateli UE, to “trzeba to będzie jakoś zbalansować”.

Angela Merkel powiedziała, że Unia Europejskie potraktuje uczciwie Wielką Brytanię po Brexicie, ale wyjście ze wspólnoty będzie miało swoją cenę.

Takie zapewnienie padło zaledwie kilka dni po wystąpieniu niemieckiej kanclerz, w którym przypomniała, że Brexit będzie miał szerokie konsekwencje. Od brytyjskiego przemysłu samochodowego do podróżowania psów i kotów.

Tymczasem Sekretarz ds Brexitu w rządzie Theresy May powiedział w czwartek, że pani premier wsadzi przywódców UE “z powrotem do ich pudełka”.

Davies stwierdził również, że spędził połowę swego czasu na przygotowaniu scenariusza, który zakłada brak umowy z Unią Europejską.

– Nie sądzę, że będziemy potrzebować tej opcji ale musi być pod ręką jeśli zajdzie taka potrzeba – powiedział Davis.

Na szczycie G20 w środę Angela Merkel powiedział, że Brytania ma prawo zdecydować o opuszczeniu wspólnoty, ale musi liczyć się z reperkusjami.

– Jeśli rząd brytyjski zakończy swobodny przepływ ludności, to będzie to miało swoją cenę – powiedziała niemiecka kanclerz i podała przykład prawa unijnego dotyczącego zwierząt.

– Obecnie 250,000 zwierząt, psów i kotów, które podróżują z Wielkiej Brytanii do Europy i z powrotem jest objętych prawami Unii Europejskiej. Teraz będą potrzebowały certyfikatów, czegoś o czym już dawno zapomnieliśmy – powiedziała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here