Alert pogodowy dla całego UK: Cztery dni wichur z wiatrem sięgającym 110 km/h

0
598

Met Office wystosował żółty alert pogodowy dla niemal całej Wielkiej Brytanii, w związku z silnym wiatrem sięgającym w porywach do 110 km/h.

Wielka Brytania doświadcza w ostatnich tygodniach wyjątkowo ekstremalnych jak dla siebie warunków pogodowych.

Po zeszłotygodniowych śnieżycach i najniższych od 7 lat temperaturach, w tym tygodniu nad Wielką Brytanią będą szalały silne wiatry dochodzące w podmuchach do 70 mph (112 km/h).

W związku z tym Met Office wystosował żółty alert pogodowy, który ma obowiązywać na terenie niemal całej Wielkiej Brytanii.

Pierwsze ostrzeżenie dotyczy terenu południowej i centralnej Anglii i Walii i obowiązuje od godziny 22:00 w środę 6 lutego do godziny 9:00 rano w czwartek 7 lutego. W nocy ze środy na czwartek na Isle of Wight odnotowano podmuchy sięgające 79 mph.

Żółty alert w związku z silnymi opadami deszczu obowiązuje na terenie Szkocji od godziny 9:00 w piątek 8 lutego do godziny 15:00 w sobotę 9 lutego. Met Office przewiduje, że na obszarze objętym ostrzeżeniem może spaść 60 mm deszczu na metr kwadratowy.

Kolejny alert w związku z silnym wiatrem obowiązuje już na terenie całego Zjednoczonego Królestwa, z wyłączeniem niewielkiego obszaru północnej Szkocji, pomiędzy godziną 12:00 w południe w piątek 8 lutego, a godziną 18:00 w sobotę 9 lutego.

Złe warunki pogodowe nie zostały jeszcze zakwalifikowane jako sztorm, co wymagałoby zwiększenia ostrzeżenia do koloru pomarańczowego lub czerwonego.

Met Office ostrzega, że w związku z silnym wiatrem spodziewane są duże zakłócenia w transporcie drogowym, na kolei, przeprawach promowych i lotnictwie. Istnieje prawdopodobieństwo przerw w dostawach prądu, a także zagrożenie zdrowia i życia w związku z przedmiotami jakie może unosić wiejący z dużą siła wiatr.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here