Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową

0
81

Agnieszka Radwańska, najbardziej utytułowana polska tenisistka, ogłosiła zakończenie swojej sportowej kariery i nie będzie już występować na światowych kortach.

Polka swoją decyzję ogłosiła za pomocą swojej oficjalnej strony na Facebooku:

“W dniu dzisiejszym, po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo. W głowie jeszcze tyle wspomnień, emocji zwycięstw tych dwudziestu zdobytych turniejów i tych blisko sześciuset wygranych meczów”.

“Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji.”

“Odkładam rakietę i żegnam się z tourem, ale nie z tenisem. Tenis jest i zawsze będzie pełnił w moim życiu wyjątkową rolę. Czas na nowe wyzwania, nowe pomysły, mam nadzieję równie ekscytujące jak te na korcie” – napisała Radwańska.

Agnieszka Radwańska w swojej karierze wygrała dwadzieścia turniejów WTA w grze pojedynczej i dwa w grze podwójnej. Jest także triumfatorką dwóch juniorskich turniejów wielkoszlemowych: Wimbledon 2005 i French Open 2006 w grze pojedynczej.

Reprezentowała Polskę w Pucharze Federacji oraz na Igrzyskach Olimpijskich 2008 w Pekinie, Igrzyskach Olimpijskich 2012 w Londynie, na których była chorążym, i Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. W 2015 roku razem z Jerzym Janowiczem zdobyła Puchar Hopmana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here