Adam Nawałka żegna się z Reprezentacją Polski

0
251

Adam Nawałka, po nieudanym dla biało-czerwonych mundialu w Rosji żegna się z kadrą. Decyzję ogłosił we wtorek prezes PZPN Zbigniew Boniek.

30 lipca, po 5 latach i 50 meczach w roli selekcjonera, Adam Nawałka pożegna się z reprezentacją Polski.

– Popełniłem wiele błędów, biorę za nie pełną odpowiedzialność – powiedział Adam Nawałka na wtorkowej konferencji prasowej na Stadionie Narodowym.

– Pewien etap się zakończył, pewna formuła wyczerpała, potrzebne są nowe decyzje. Godnie żegnam się z tą reprezentacją, z optymizmem patrzę w przyszłość polskiej piłki – dodał.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek poinformował, że na jego biurku leżał aneks do umowy z Nawałką, ale panowie “spojrzeli sobie głęboko w oczy” i po rozmowie zdecydowali się zakończyć współpracę.

Adam Nawałka objął kadrę jesienią 2013 roku. Jako pierwszy trener w historii Polski wprowadził drużynę narodową zarówno do mistrzostw Świata, jak i mistrzostw Europy. To pod jego wodzą reprezentacja po raz pierwszy wygrała 2:0 z Niemcami.

W sumie w 50 meczach kadra Nawałki wygrała 26 spotkań, zremisowała 15 i przegrała 9. Pod jego wodzą awansowaliśmy również w rankingu FIFA z 69. miejsca na 8.

Nie wiadomo kto obejmie kadrę po Nawałce, ale raczej wątpliwym zdaje się wybór Polaka na to stanowisko. Według ekspertów prezes Boniek przychyla się raczej do kierunku włoskiego, ale na decyzję musimy poczekać jeszcze kilka tygodni.