480 osób zatrzymanych przez policję po protestach w Londynie

0
345

Londyńska policja poinformowała, że łączna liczba osób aresztowanych w trakcie protestów przeciw bierności rządu wobec zmian klimatu, wzrosła do 480.

Przez ostatnie 4 dni w Londynie trwają protesty grupy “Extinction Rebellion”, która starając się zwrócić uwagę rządu brytyjskiego na problem zmian klimatycznych, paraliżuje transport w Londynie.

Demonstrujący blokują kluczowe miejsca w centrum miasta, poprzez np. umieszczenie różowej łodzi na samym środku Oxford Circus . Podobnych akcji doświadczyły również Parliament Square i Waterloo Bridge.

Scotland Yard poinformował, że w czwartek na ulice centrum miasta wysłano w sumie ponad 1000 funkcjonariuszy, którzy mieli użyć wszelkich dostępnych środków, aby utrzymać porządek w mieście. Na wszystkich wspomnianych ulicach policjanci mogą stosować zapisy Sekcji 14 ustawy o Porządku Publicznym, co oznacza, że ​​każdy, kto według policji zakłóca porządek, może zostać zatrzymany.

Policja wskazuje także na fakt, że nielegalne protesty aktywistów odciągają policjantów od ich codziennych zajęć, co przełoży się na bezpieczeństwo londyńczyków. Wielu policjantów musi ponadto pracować w nadgodzinach, a dowódcy odwoływać zaplanowane urlopy przed Świętami Wielkanocnymi.

Protestujący grożą również, że w piątek zablokują lotnisko Heathrow. Scotland Yard ostrzegł, że jeśli protestujący zdecydują się zakłócić funkcjonowanie lotniska, to będą musieli stawić czoła „zdecydowanej reakcji” policji, która planuje zaangażować do tego celu znaczną liczbę funkcjonariuszy.

Na lotnisku Heathrow spodziewana jest w weekend Wielkanocny rekordowa liczba 868 tys. pasażerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here