15-latek z zarzutem morderstwa 17-letniej Jodie Chesney

0
186
Jodie Chesney | Foto: Met Police

Detektywi prowadzący śledztwo w sprawie śmierci Jodie Chesney postawili zarzut morderstwa 15-latkowi – informuje Met Police.

Nastoletni chłopiec, którego dane nie mogą zostać upublicznione ze względu na jego wiek,  został aresztowany w piątek 8 marca w Londynie. W poniedziałek 11 marca ma pojawić się w sądzie magistrackim Barkingside.

W związku z dochodzeniem aresztowano również pięć innych osób. 50-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta z Dagenham i 17-letni chłopiec zostali aresztowani w niedzielę 10 marca pod zarzutem pomocy sprawcy. Wszyscy pozostają w areszcie policyjnym.

W areszcie przebywa również 18-letni mężczyzna z Romford, który także usłyszał zarzut morderstwa.

Takim sam zarzut policja postawiła 20-letniemu Manuelowi Petrovicowi zamieszkałemu przy Highfield Road w Romford. Mężczyzna ma pojawić się w poniedziałek przed sądem Old Bailey.

Jodie Chesney została śmiertelnie dźgnięta nożem w plecy 1 marca, gdy siedziała na ławce wraz z przyjaciółmi w parku w Harold Hill we wschodnim Londynie.

Jej śmierć, podobnie jak 3 innych osób, które zginęły w ataku z użyciem noża w przeciągu zaledwie 6 dni wywołała debatę publiczną, dotyczącą zwiększenia praw i dofinansowania policji w walce z tego typu przestępstwami.