15 latek z 60-centymetrowym mieczem aresztowany na Kings Cross w Londynie

0
182
Foto: BTP Kings Cross / Twitter

15-letni chłopiec został aresztowany na stacji kolejowej Kings Cross w Londynie po tym, jak policjanci znaleźli przy nim 60-centymetrowy miecz.

Policja zatrzymała nastolatka w sobotnie popołudnie, a po przeszukaniu go okazało się, że chłopiec ukrywał ponad 60-centymetrowy miecz.

Miecz, który ma  liczne zdobienia na uchwycie i jest stylizowany na antyczny, był ukryty w nogawce spodni 15 -latka.

Brytyjska policja transportowa poinformowała o zatrzymaniu chłopca krótko po godzinie 15:00: “Funkcjonariusze zostali wezwani na Kings Cross i usunęli 15-letniego mężczyznę z usługi @GNRailUK [Great Northern]. To było ukryte w nogawce spodni”.

Ze względu na rosnącą wciąż falę przemocy, ataków i morderstw z zużyciem noży, policja jest szczególnie wyczulona na tego typu incydenty.

Foto: BTP Kings Cross / Twitter

W tym tygodniu całym krajem wstrząsnęło brutalne morderstwo 14-letniego Jaydena Moodiego, w Waltham Forest we wschodnim Londynie, dzielnicy znanej z handlu narkotykami.

Chłopiec jechał na skuterze, gdy uderzył w niego czarny Mercedes. Z samochodu wysiadło trzech mężczyzn, którzy następnie dźgnęli 14-latka wielokrotnie w plecy nożem i odjechali.

Londyn zamknął 2018 rok z ponad 130 ofiarami morderstw, co jest najwyższym poziomem w brytyjskiej stolicy od dekady. Niestety nie zapowiada się, aby rok 2019 miał być inny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here